City Break de 3 nopti - Genova, Portofino si Cinque Terre

Descriere oferta

Îți dorești să vizitezi Riviera Italiana cu incantatoarele Genova, Portofino si Cinque Terre? Vă recomandăm un citybreak de 4 zile / 3 nopți in Genova, ocazie cu care te poti bucura de Genova, Portofino și Cinque Terre care reprezintă o trilogie de destinații care vin la pachet cu nenumarate peisaje spectaculoase!

Prin această promoție beneficiați de 4 zile ( 3 nopți ) cazare în cameră dubla/twin si mic dejun la Hotel Actor 3* (sau similar), bine pozitionat în Genova și bilet de avion cu bagaj de mână și taxe de aeroport incluse!

ATENȚIE! OFERTA ESTE LIMITATĂ!

Pentru plecări în alte perioade decât cele menționate în ofertă vă rugăm să solicitați o ofertă personalizată!

Genova
se află în partea de nord-vest a Italiei, în zona de coastă a regiunii Liguria, a cărei capitală este. E un oraș-port cu o istorie grandioasă, care a trăit vremuri de glorie. Cultura, locurile, clădirile și gastronomia vorbesc despre poveștile vechii Republici Maritime. Nu degeaba spunea Petrarca despre Genova că este amanta mării .

Supranumită și La Superba , Genova este un oraș cu multe fațete, care îmbină trecutul cu prezentul și anticul cu modernul.

Aici puteti vizita: Porto Antico, Acvariul, Centrul Istoric, Via Garibaldi, Palatele Rolli, Farul Genovez, Casa lui Cristofor Columb, Piazza de Ferrari, Catedrala San Lorenzo, Spianata Castelletto.

Ce va propunem noi in continuare, insa, este cu simt de aventura si explorare... La doar o plimbare de o ora sau 2 cu trenul, aveti la dispozitie 2 variante ce va vor convinge sa alegeti acest city break inedit!

Prima varianta si cea mai apropiata de Genova, este vizitarea orasului Portofino, o capodopera situata pe riviera italiana, imbinarea armonioasa a luxului cu peisajele naturale, creand un cadru mirific, ce merita tot efortul de a fi vizitat!

A doua varianta, ce se situeaza dupa Portofino ca si locatie, este Parcul National Cinque Terre, compus din 5 sate autentice italienesti, care si acesta te va cuceri instant si te va lasa fara cuvinte!

Vei fi incantat sa te plimbi prin aceste locatii celebre, care au fost de altfel si locatii de filmare, si te vei simti chiar si tu o celebritate, avand acces la aceste locatii de un asemenea prestigiu!

Hotel Actor 3* Genova

Situat intr-o zona rezidentiala a Genovei, hotelul Actor se afla la o plimbare de numai 15 minute de catre Acvariu, si la 10 minute de condus de centrul expozitional Fiera di Genova. Camerele sunt dotate cu aer conditional, sunt spatioase si au un design clasic.

COD: CDDRYARATE

NOTĂ:

Datorita dinamicitatii domeniului, disponibilitatea ofertelor se poate modifica de la un moment la altul.

Oferta de pret si disponibilitate este limitata si se supune unor conditii speciale de rezervare si confirmare. Oferta se poate personaliza si adapta oricaror cerinte/exigente individuale, la cererea turistului, cu recalcularea preturilor si schimbarea datelor de calatorie.

Tarifele se achita integral si sunt nerembursabile in cazul in care turistul anuleaza excursia.

Locurile in avion se aloca aleatoriu de catre compania aeriana in momentul check-in-ului. Pentru locuri preferentiale, se achita cost suplimentar.

Pentru disponibilitate si tarife in timp real, puteti verifica pe e-mail sau telefon!

Imagini unitate cazare

Servicii incluse

- Bilete de avion Bucuresti-Genova si retur
- bagaj de mana
- 3 nopti cazare la hotel 3*
- mic dejun

Servicii neincluse

- excursiile catre Portofino si/sau Cinque Terre
- asigurare medicala si storno (recomandata)
- alte cheltuieli personale

Excursii optionale

- Excursie catre Portofino
- Excursie catre Cinque Terre

Informatii despre transport

- zbor cu avionul pe ruta Bucuresti - Genova si retur

Preturi


Sign In